14 lutego 2014 roku Stowarzyszenie Po Cichu uzyskało statut Organizacji Pożytku Publicznego.

Geneza…

Idea założenia Stowarzyszenia jest pomysłem, który połączył i zmotywował do działania grupę ludzi, poszukujących własnych możliwości pomocy innym w prosty i wiarygodny sposób. Część z Nas pomagała już wcześniej, miała doświadczenia w tym zakresie. Szukaliśmy form działania, dających silną identyfikację z naszymi ideami. W naszym przekonaniu małe projekty przynoszą taką samą radość obu stronom, a niejednokrotnie są pilniejszą potrzebą, niż te duże. Naturalnie to nie oznacza braku aspiracji do realizacji również dużych przedsięwzięć, a jedynie określa nasze niszowe miejsce pośród tego typu instytucji – z priorytetowym nakierowaniem na pomoc tam, gdzie jej w ogóle nie ma.

Chcemy pokazać, że pomagać mogą wszyscy, że każda złotówka ma znaczenie, dlatego obowiązkowa wysokość miesięcznej składki naszych Członków jest minimalna i wynosi 20 zł, większe kwoty są dobrowolne.

Jesteśmy Stowarzyszeniem działającym od 25 października 2010 roku. Nazwa „Po Cichu” nawiązuje do charakteru działania i preferencji naszych Członków – chcemy pomagać bez rozgłosu, ponieważ zależy nam, aby uwaga nie była skupiona na Stowarzyszeniu, tylko na organizowanych przez nie akcjach oraz realizowanych projektach Informacja o naszym funkcjonowaniu przekazywana pocztą pantoflową pozwoliła na ponad dwukrotne podwojenie liczby Członków w pierwszym roku działalności.

Nasze logo przedstawiające dłoń dorosłego wyciągniętą ku rączce dziecka to najbardziej identyfikowalny ludzki gest pomocy we wszystkich kulturach i pod wszystkimi szerokościami geograficznymi. To pozawerbalny przekaz: "Nie bój się, jestem z Tobą, razem jesteśmy silniejsi".

Nazwa Po Cichu i logo wpisują się bezpośrednio w Misję Stowarzyszenia.

Strategia, Misja i Wizja…

Kierowaliśmy się wspólnymi, następującymi przesłankami:

które stały się celami, określającymi strategię działania i definiującymi Misję Stowarzyszenia:

Są osoby, którym Twoja pomocna dłoń jest niezbędna.
Wyciągnij dłoń i pomagaj PO CICHU,
albowiem pomoc, to Głos dobra, który mówi prawie zawsze cicho.

Pliki do pobrania:

Nie tylko Po Cichu:

Wszyscy jesteśmy tacy sami